PROMENADA INIMILOR

Marți, 26 Septembrie, noi, Clubul Rotary Sebeș alături de Internat Sebeș și RotaKids Sebeș am organizat la Sebeș, un eveniment pentru a marca Ziua Mondială a Inimii ❤( 29 Septembrie): PROMENADA INIMILOR, ediția a 2-a ❤❤❤❤.
Prin acest eveniment, organizat la nivele mondial, național și local, ne-am propus, și zic eu am reușit, să atragem atenția asupra pericolului nr. 1 ce cauzează decesul în zilele noastre, și care este mai aproape de noi ca niciodată, și anume: bolile CARDIOVASCULARE.
La ”umbra” baloanelor roșii în formă de inimioară am făcut o plimbare pe un traseu de aproximativ 3,5 km. și am promovat un stil de viață sănătos din care să nu lipsească: sportul/mișcare zilnică, o alimentație sănătoasă, odihna/ somnul, controlul stresului, consumul moderat de alcool și renunțarea la fumat…
Ne luăm rămas bun până anul viitor, cu speranța promovării neîntrerupte a unui stil de viață sănătos zi de zi. 🤚🤚🤚
NU UITAȚI: PROTEJAȚI-VĂ INIMA ZI DE ZI pentru că nu o va face nimeni în locul vostru!

presedinte Rotary Club Sebes
Petras Ioan