24 Octombrie 2022 END POLIO NOW

Marcat la Alba Iulia de către cluburile rotariene  Rotary Club Alba Iulia ,  Rotary Club Cugir Anima Mundi , Rotary Club Alba Iulia Civitas Solis , CLUB Rotary SEBES,  END POLIO NOW este un proiect al Rotary Internațional, organizație de Serviciu Comunitar la nivel global, singurul ONG cu statut de membru la ONU, o istorie de 114 ani și care numără ca membri, pe toate continentele, 1.2 milioane de voluntari și încă 0.8 milioane prin organizațiile partenere din Familia Rotary.

Unul dintre cele mai mari proiecte Rotary, care a dus la eradicarea poliomielitei în proporție de 99,9% în lume.
În fiecare an, cluburile Rotary, împreună cu organizații mondiale, sărbătoresc eforturile făcute în lupta împotriva poliomielitei.