PROMENADA INIMILOR 2022

În data de 28 septembrie 2022, Rotary Club Sebeș a participat pentru prima dată la proiectul Promenada Inimilor ca organizator a unei plimbări pe o distanță de 4 km pe străzile importante ale municipiului Sebeș. Evenimentul a fost mediatizat la postul de radio local RadioStar FM Sebeș, prin pliante și prin acțiuni de promovare ale elevilor celor două licee din oraș, membrii ai Clubului Interact Sebeș. La eveniment au participat pensionari din Asociația Pensionarilor din municipiu, elevi, cetățeni ai orașului și membrii cluburilor Rotary, Interact și RotaKids Sebeș însumând circa 100 de persoane. Participanții au primit pliante care promovau mișcarea și viața sănătoasă, șepci cu logo-ul acțiunii Promenada Inimilor asociat celui al clubului Rotary Sebeș, apă potabilă, explicând astfel scopul acțiunii. Evenimentul s-a dovedit a fi unul de succes, pe întreg traseul fiind sprijiniți de Poliția Locală și Jandarmeria Sebeș.

ORGANIZATORI