Cină festivă la Rotary Sebeş

Club Rotary Sebes a organizat o cina festiva in scop caritabil -sprijin cu aparatura electrocasnica, mobilier, materiale de constructie pentru cateva familii din localitatea Ocolis, grav afectate de inundatii. Evenimentul a avut loc intr-o locatie deosebita la restaurantul Axa Travel; printre participanti s-au numarat dl.primar al Municipiului Sebes Dorin Nistor, numerosi oameni de afaceri, precum si colegi rotarieni de la Club Rotary Alba Iulia, Rotary Club Alba Iulia Civitas Soli, Club Rotary Blaj, carora le multumim si pe aceasta cale pentru participare si sprijinul oferit pentru realizarea acestui proiect. In cadrul cinei a avut loc o degustare de branzeturi traditionale oferite de dl.Candea din Loman, o prezentare de carte, in premiera, a dlui.dr.Damian Constantin si numeroase momente artistice oferite de un mare nume al muzicii populare romanesti, este vorba de dl.Tudor Furdui Iancu; de-asemenea atmosfera a fost intretinuta de Paul Soos de la Liceul de Arte Regina Maria din Alba Iulia.
Multumim sponsorilor: Trans Avram, Restaurant Axa Travel, Genova Oil, Pic Interlogistic, Restaurant Leul de Aur, Electrofan, Lutsch Trans, Multipast, DML Invest, Dupex, Lincoln Plus, Ograda cu Struti, Evola, Magazin Cora Sebes, Dara Transilvania, AGT Rent Machinery, Cora Office Solutions, Toskana Garten, Target Web, Vandoors System, Delta Plus, Seradi, Coma Construct, Vimed Com, Oriana Fashion, Farmacia Humanitas